Tootegrupid

ÄRIPÄEV: Dollar survestab kulda

25.01.2019
Hõbeda kang.  Foto: Reuters
 

Dollar survestab kulda

Kullafutuurid on viimasel ajal kaubelnud küllaltki kitsas kauplemisvahemikus. Täna on metall odavnenud, aga analüüütikute sõnul tuleb väärismetallil hea aasta, vahendab MarketWatch.

Peamine põhjus, miks kullal tänavu hästi läheb, peitub majanduste väljavaate halvenemises ja globaalsetes probleemides, mille hulga kuulub ka USA-Hiina kaubandussõda ja Brexit.

Kulla hind on täna langenud 0,4 protsenti, 1285 dollarini untsist. Märtsikuu hõbeda futuur odavnes 0,5 protsenti, 15,3 dollarini untsist.

ICE dollariindeks on täna tõusnud 0,5 protsenti, 96,6 punktini. Dollari kallinemine tähendab, et toorained muutuvad teiste valuutade kasutajate jaoks kallimaks, mis mõjutab nõudlust negatiivselt.

“Kuld on näidanud sellel nädalal tugevust ning vältinud 1275 dollari läbimist,” ütlesid investeerimisfirma Zaner Precious Metalsi analüütikud. “Nagu tavaliselt on ka praegu dollari tugevnemine metalle survestamas.”

Dollar hakkas täna tõusma, sest selgus, et töötu abiraha taotlevate ameeriklaste arv on langenud poolsajandi madalaima tasemeni.

Pikaajaliselt ollakse kulla osas aga positiivselt meelestatud. “Me oleme pigem pullide poolel, nii kulla kui hõbeda puhul. 2019. aasta lõpuks prognoosime, et kuld kaupleb 1350 dollaril ja hõbe 17,5 dollaril untsist,” ütlesid Capital Economicsi toorainete ökonomistid eesotsas Caroline Bainiga.

Allikas: Äripäev