Tootegrupid

Äripäeva artikkel kulla hinnast

12.10.2018

Kulla hind tõusis järsult

Kulla hind on aktsiaturgude languse tõttu tõusma hakanud.

Kulla hinnad tõusid neljapäeval viimase kahe kuu kõrgeima tasemeni, sest USA aktsiaturgude järsk langus on nakatanud ka ülejäänud maailma turge, vahendab MarketWatch.

Lisaks aktsiaturgude langusele andis kullale hoogu juurde ka odavnev dollar. USA dollari odavnemine muudab kulla teiste valuutade kasutajate jaoks suhteliselt odavmaks. Ka USA riigivõlakirjade hinnad hakkasid tõusma ning tootlused langema. Kulda ja võlakirju peetakse niinimetatud turvasadama varadeks, millele läheb hästi siis, kui turgudel on heitlikud ajad.

Detsembrikuu kullafutuuride hind on täna kallinenud 2,6 protsenti, 1223 dollarini untsist. Detsembrikuu hõbedafutuur tõusis 1,9 protsenti, 14,62 dollarini untsist.

Investeerimisfirma Altavesti partner Michael Armbruster ütles, et tema jaoks pole kulla hinnatõus sugugi üllatus. „Kuld on loomulik turvasadam, mis on olnud viimasel ajal ebasoosingus. Ma arvan, et enne aasta lõppu võib kuld tõusta 1300 dollarini,“ nentis ta.

Kuna väärismetallid ei paku intressi ega passiivset tulu, siis mõjub intressimäärade tõus neile reeglina kehvasti. Sellises kliimas kipub ka dollar kallinema, mis muudab kulla teiste valuutade kasutajate jaoks kallimaks. Samas on ka aktsiaturud võlakirjade tootluse tõusu suhtes haavatavad ning mitmed eksperdid ütlevad, et kullal on kehvasti läinud just aktsiate kiire kallinemise pärast.

Allikas: Äripäev