K.A.Rasmussen - Kulla kokkuost - Kullassepp - Dental
Tootegrupid

Uudised

ÄRIPÄEV: Goldman: kuld ja nafta hakkavad kallinema

28.11.2018

Goldman Sachsi analüütikud arvavad, et Ameerika Ühendriikide majanduse aeglustumine toetab järgmisel aastal kulda.

Goldman Sachsi analüütikud arvavad, et Ameerika Ühendriikide majanduse aeglustumine toetab järgmisel aastal kulda.  Foto: EPA

Goldman: kuld ja nafta hakkavad kallinema

Goldman Sachs teatas, et toorainete hinnad võivad järgnevatel kuudel tõusta umbes 17 protsenti, sest G20 kohtumise tulemused võivad olla toetavad, vahendab CNBC.

Viimastel kuudel on toimunud toorainete müügilaine. Nafta hinnad on järsult langenud, sest turuosalised kardavad ülepakkumist. Metallide väärtuse vähenemisele on hoogu andnud mure maailmamajanduse aeglustumise ja kaubandussõja pärast.

"Arvestades seda, kuidas toorainete fundamentaalnäitajatega on hindade puhul arvestatud, usume, et toorained pakuvad praegu väga head sisenemispunkti, eriti kulla, nafta ja baasmetallide puhul," ütlesid Goldman Sachsi analüütikud esmaspäeval avaldatud raportis.

Selle nädala lõpus kohtuvad Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ja Hiina president Xi Jinping. Kohtumine annab riikidele võimaluse leida kaubandussõjale lahendus. Venemaa president Vladimir Putin arutab Saudi Araabia kroontprintsi Mohammed bin Salmaniga tõenäoliselt ka naftaturu poliitikat.

Probleemid võivad lahenduse saada

"Mitu probleemi, mis on seotud tooraineturgudega, võivad Buenos Aireses toimuval kohtumisel lahenduse saada," ütlesid analüütikud eesotsas Jeffrey Currie'ga.

"Sinna hulka võib arvestada Hiina ja Ühendriikide suhete paranemise. Lisaks sellele võime rohkem infot saama OPECi võimalike naftakärbete kohta," lisasid nad. Goldman teatas, et oodata on Brenti toornafta hinna taastumist.

Eile tõusis Brenti toornafta hind 2,5 protsenti ning ületas 60 dollari taseme. WTI kallines 1,6 protsenti, 51,24 dollarini barrelist. Reedel odavnes nafta ligi 7 protsenti ning jõudis viimase aasta madalaima tasemeni.

Goldman usub, et järgmisel aastal peaks hästi minema ka kullal. "Kui USA majanduskasv ootuste kohaselt järgmisel aastal aeglustub, siis saab kuld kasu sellest, et investorite nõudlus turvalisemate varade järele kasvab," kirjutasid analüütikud.

Kulla hind on täna tõusnud 0,2 protsenti, 1222 dollarini untsist.

Allikas: Äripäev

KULD VÕI HÕBE SEISAB KODUS? TOO SEE KOKKUOSTU!

26.11.2018

Inimestel on sageli lauahõbedat, mida nad ei kasuta, või kuld- ja hõbeehteid, mis on katki ning mida nad enam ei kanna. Nii mõnigi kord võib pärandvara hulgast välja tulla vana hambakulda või kuldkell, mis enam ei tööta, samuti vanu kuld- või hõbemünte. Kõik need esemed saab hõlpsasti rahaks vahetada K.A.Rasmussenis.

K.A.Rasmussen on Norra ettevõte, kes on üle 140 aasta müünud ja töödelnud väärismetalli. Tallinnas Kadaka teel ja Pärnu maanteel asuv K.A.Rasmussen on Eestis juba üle 18 aasta kulda ja hõbedat kokku ostnud.

Peale selle müüme väärismetallist materjale, ehteosasid ja -karpe ning ka teisi kullasseppadele vajalikke tooteid. Mõeldes keskkonnale ja materjali väärtusele, on oluline väärismetalli taaskasutus. Tuues oma kuld-, hõbe- või ka plaatina-, pallaadiumesemed meile, hoiad loodust ja saad ka väärilise tasu nende eest.

Meile saab tuua väga erinevaid väärisesemeid. Sageli müüakse asju, millel ei ole enam isiklikku väärtust. Kuna K.A.Rasmussen sulatab väärismetalli ümber, et valmistada uus ehe, lakkab vana olemast. Nii ei ole hirmu, et keegi järgmisel päeval sama ehet kandes vastu jalutab.

Ostame ka katkiläinud ehteid ja teisi esemeid, mida on keeruline või võimatu parandada. Kuna on ka ehteosad, siis saame aidata inimest, kui mõni ehte detail on kaduma või katki läinud, kuid siiski soovitakse armastatud eset edasi kanda. Arvestades, et kullasseppadega on väga hea koostöö, siis osatakse klienti suunata ehete parandamise soovidega.

Sageli võib kliendis kahtlust tekitada kokkuostja taust ja seetõttu võib õiget kokkuostjat keeruline valida. K.A. Rasmussenis kaalutakse ese ja määratakse proov kliendi nähes, mis välistab igasugused kahtlused. Usaldusväärsuse tagavad ka meie töötajad, kellel on Eesti Proovikojas töötamise pikk kogemus.

Kuna oleme Põhjamaade suurim väärismetallide ostja ja puhastame metalle oma tehases, on meil ka parimad hinnad.

Kulla kokkuost - kulla ost - kulla müük

 

Admiral Markets: Riikide kullavarud kasvavad

29.10.2018

Kulla nõudlus kasvas 42%. Miks keskpangad suurendavad oma kullavarusid?

Oktoober 26, 2018 18:55 - artikli allikas: Admiral Markets

Alates aastast 2010 on keskpangad üle maailma muutunud kulla müüjatest kulla ostjateks. Maailma Kullanõukogu (World Gold Council) järgi on 2018. aasta esimeses kvartalis nõudlus kulla järele kasvanud 42%.

Millised riigid kasvatavad oma kullavarusid ja miks?

Kindlalt vastust me ei tea, kuid mõned statistikad on üsna huvitavad.

Näiteks Venemaa keskpank on viimase kuue aasta jooksul suurim kulla ostja, omades 2017. aastal 224 tonni kulda. Maailma suurima kullareserviga riikide seas on Venemaa nüüd 5. kohal, edestades nüüd Hiinat.

Vahepeal on Ungari keskpank teatanud, et Ungari on kasvatanud oma kullareserve kümnekordselt - 31,5 tonnini. Selle põhjuseks oli soov tagada riigi vara turvalisus ja vähendada riske.

19. aprillil 2018 nõudis ka Türgi USA Föderaalreservilt tagasi 220 tonni kulda. Sarnaseid nõuded FED-ile esitavad ka teised riigid:

  1. Saksamaa
  2. Holland
  3. Austria
  4. Belgia
  5. Venemaa
  6. Hiina
  7. Aserbaidžaan

Miks nii paljud riigid tahavad oma kulda tagasi?

Kui küsida, et miks riigid soovivad oma kulda tagasi, siis sellele huvitavale küsimusele on palju võimalikke vastuseid. Ühe teooria järgi välditakse USA dollarit püsivate kaubandussõdade, tariifide ja ebakindla poliitilise olukorra tõttu.

Venemaa ja Hiina on püüdnud saada toetust erinevatelt valitsustelt, et luua uus kullaga tagatud valuuta ja eemaldada USA dollar maailma reservvaluutana. Pealegi ei pruugi reservvaluuta staatus püsida igavesti, nagu võib näha allolevalt graafikult:

Allikas: Gold Telegraph 22.10.2018
s.

Äripäeva artikkel kulla hinnast

12.10.2018

Kulla hind tõusis järsult

Kulla hind on aktsiaturgude languse tõttu tõusma hakanud.

Kulla hinnad tõusid neljapäeval viimase kahe kuu kõrgeima tasemeni, sest USA aktsiaturgude järsk langus on nakatanud ka ülejäänud maailma turge, vahendab MarketWatch.

Lisaks aktsiaturgude langusele andis kullale hoogu juurde ka odavnev dollar. USA dollari odavnemine muudab kulla teiste valuutade kasutajate jaoks suhteliselt odavmaks. Ka USA riigivõlakirjade hinnad hakkasid tõusma ning tootlused langema. Kulda ja võlakirju peetakse niinimetatud turvasadama varadeks, millele läheb hästi siis, kui turgudel on heitlikud ajad.

Detsembrikuu kullafutuuride hind on täna kallinenud 2,6 protsenti, 1223 dollarini untsist. Detsembrikuu hõbedafutuur tõusis 1,9 protsenti, 14,62 dollarini untsist.

Investeerimisfirma Altavesti partner Michael Armbruster ütles, et tema jaoks pole kulla hinnatõus sugugi üllatus. „Kuld on loomulik turvasadam, mis on olnud viimasel ajal ebasoosingus. Ma arvan, et enne aasta lõppu võib kuld tõusta 1300 dollarini,“ nentis ta.

Kuna väärismetallid ei paku intressi ega passiivset tulu, siis mõjub intressimäärade tõus neile reeglina kehvasti. Sellises kliimas kipub ka dollar kallinema, mis muudab kulla teiste valuutade kasutajate jaoks kallimaks. Samas on ka aktsiaturud võlakirjade tootluse tõusu suhtes haavatavad ning mitmed eksperdid ütlevad, et kullal on kehvasti läinud just aktsiate kiire kallinemise pärast.

Allikas: Äripäev

Uudne jootmissprei Firescoff

28.08.2018

• Tagab veatu jootekoha
• Kindlustab hea joodise voolavuse
• Võimaldab joota mitmeid kordi ühe pihustuskorraga
• 60% lühem ettevalmistusaeg
• Säilitab metalli värvi ja läike
• Fluoriidivaba (ohutu rubiinile ja safiirile)
• Tervisele ohutu
• Metalli pinnalt puhastatav sooja veega

Kuidas kasutada?
1. Kuumuta materjal temperatuurini 120°C. Temperatuuri saad testida, pannes metalli pinnale tilga vett. Kuumuta materjali nii kaua kui vesi on täielikult aurustunud. Seejärel piserda peale Firescoff.
2. Piserda Firescoffi materjalile nii, et see kataks tervet eseme pinda. Firescoff muutub esemel valgeks puudriks. 
3. Kuumuta õrnalt uuesti metalli pinda. Lisa veel Firescoffi, juhul kui ese või ehtekivi pole Firescoffiga täiesti kaetud.
4. Firescoffile lisaks ei ole vajalik jootevedeliku kasutamine. Juhul kui kasutate jootepastat, lisage pasta enne Firescoffi pealekandmist.
5. Eemaldada Firescoffi kiht peale jootmist, kasutades sooja vett ja/või ultrahelipesumasinat. Happe kasutamine ei ole vajalik.

Vaata täpsemat infot ja ka tutvustavat vidot vajutades nuppule Telli siit: